Jótékonykodtak a félegyházi civilek!

Közhasznúsági melléklet a Demokrácia és Szolidaritás Félegyháza Alapítvány 2016. évi tevékenységéről:

Közhasznú tevékenységünket az Alapító Okirat szerint végeztük. Programunkat ennek megfelelően állítottuk össze. Elsősorban a hátrányos helyzetű gyermekekkel és idősekkel foglalkoztunk, de részt vettünk kulturális programok szervezésében is.

A hagyományőrző tevékenységünk keretében helyi népszokások felelevenítése, történelmünk ápolása, nemzeti kincseink megtekintése kiemelt szerepet kapott. (Kirándulás, múzeumi programok látogatása.)

Részt vettünk Fekete János helytörténész „Út menti keresztek Kiskunfélegyházán” című könyv megjelentetéséhez támogatók felkeresésében 341 ezer Ft adományt gyűjtöttünk össze.   

A Családok Átmeneti Otthonában élő gyermekeknek és szüleiknek gyermeknapon játékokat és meglepetés ebédet, karácsonykor ajándékokat adtunk át.

Szociális és családvédelmi tevékenységünkben fontos szerepet kapott a jótékonysági ruhaosztás és a hátrányos helyzetű családok patronálása. Együttműködési megállapodás keretében segítettünk a Mozgáskorlátozottak Egyesületének karácsonyi programjuk lebonyolításában.

Közhasznú tevékenységünket alapítói hozzájárulásból, lakossági támogatásból, az SZJA 1 %-ából valósítottuk meg. Rendelkezésünkre állt 1.308 ezer forint. Közhasznú tevékenységünkre 591 ezer forintot használtunk fel, év végi pénzügyi egyenlegünk  717 ezer forint.

Központi költségvetésből támogatást nem kaptunk.  

SZJA 1 %-ából befolyt támogatás 2016. évben 58 ezer forint volt, ezt az összeget a karácsonyi ünnepségek megvalósítására és Fekete János könyv kiadására fordítottuk.

A civil törvény közhasznúsági feltételeinek az alábbiakban felelünk meg.

Megfelelő erőforrás áll rendelkezésünkre: Két év egybeszámított adózott eredménye pozitív.

Megfelelő társadalmi támogatottságunk van: Felmerült költségeinknek több mint felét közhasznú tevékenységünkre fordítottuk. A személyi jövedelemadó részünkre kiutalt összege eléri a civil törvényben előírt mértéket.

Pártot nem támogattunk, és párttól támogatást nem kaptunk.
Tisztségviselőink munkájukat térítés nélkül végezték.

Posted in Helyi Hírek.