A félegyházi rászorulókat segítették a civilek

Közhasznúsági beszámoló az Összefogás az Élhetőbb Vidékért Közhasznú Egyesület 2016. évi tevékenységéről:

Közhasznú tevékenységünket az Alapszabály szerint végeztük. Célunk a társadalmi esélyegyenlőség megteremtésének elősegítése, a hátrányos helyzetben lévő gyermekek, idősek segítése, az egészséges életmódra nevelés, és a hagyományőrzés.

A partnerséget kiemelt feladatnak tekintettük, rendezvényeinket több civil szervezettel együttműködve szerveztük meg.

Több alkalommal szerveztünk színházlátogatást nagyszülők-unokák részvételével.

A hagyományőrzés keretében történelmi helyekre ( Mórahalom Mini Hungary Park, Tőserdő Nemzeti Park, KEFAG Erdészeti Múzeum Bugac) kirándultunk. Sikeresen szerepeltünk a Libafesztivál főzőversenyén. Számos helytörténeti előadáson, kiállításon gyarapítottuk tagjaink ismereteit. Önkéntes munkával segítettük a Kiskun Múzeum tárt kapuk programjait.

A hátrányos helyzetű gyermekeknek gyermeknapot, és karácsonyi ünnepséget tartottunk.

Kiemelt figyelmet fordítottunk a Családok Átmeneti Otthonában élő családokra, gyermeknapi meglepetés ebéddel segítettük őket, mikulás ünnepséget és rajzversenyt   szerveztünk részükre.

Közhasznú tevékenységünket tagdíjakból és tagi támogatásból valósítottuk meg. Rendelkezésünkre állt 160 ezer forint. Közhasznú tevékenységünkre 46 ezer forintot használtunk fel, év végi pénzügyi egyenlegünk 114 ezer forint.

A civil törvény közhasznúsági feltételeinek az alábbiakban felelünk meg.

Megfelelő erőforrás áll rendelkezésünkre: Két év egybeszámított adózott eredménye pozitív.

Megfelelő társadalmi támogatottságunk van:
Felmerült költségeinknek több mint felét közhasznú tevékenységünkre fordítottuk.

Központi költségvetésből támogatást nem kaptunk.  

Pártot nem támogattunk, és párttól támogatást nem kaptunk.

Tisztségviselőink munkájukat térítés nélkül végezték.

Posted in Helyi Hírek.